Strona główna > Rozwiązania > Treści

Podstawowa znajomość oprogramowania CMM

Jul 31, 2017

Trójstopniowa maszyna pomiarowa składa się z hosta, oprogramowania, elektrycznego (sterującego) i głowicy pomiarowej. Poniższe elementy wprowadza się głównie do systemu oprogramowania komputerowego trójpoziomowej maszyny pomiarowej .

Komputer jest centrum przetwarzania danych. Głównymi funkcjami są:

1. Ustawienie parametrów systemu sterowania; Górny komputer komunikuje się z systemem sterowania i wprowadza parametry poprzez "super terminal". Specjalne oprogramowanie może być używane do debugowania i testowania systemu.

2. Przeprowadzić definicję głowy i kalibrację głowicy oraz promień kompensacji sondy; Dzięki różnej konfiguracji głowicy pomiarowej i różnym kątom kątów pomiarowych mierzone wartości współrzędnych są różne. Aby można było obliczyć różne konfiguracje i różne pozycje głowicy pomiarowej, przed wykonaniem pomiaru konieczne jest przeprowadzenie kalibracji sondy. Dzięki tej metodzie można uzyskać informacje o konfiguracji sondy, aby dokonać kompensacji promienia każdego punktu pomiarowego i przekazać współrzędne różnych punktów pomiarowych z różnych kątów do pozycji "benchmark".

3. Ustalić układ współrzędnych dla potrzeb pomiaru. Oprogramowanie może tworzyć układ współrzędnych z odniesieniem do części i odnosi się do układu współrzędnych części, które można przesuwać i obracać w zależności od potrzeb. Dla wygody pomiaru, można ustalić wiele układów współrzędnych.

4. Obliczanie i analiza danych pomiarowych. Może obliczyć i ocenić wszystkie rodzaje tolerancji wymagane do rysowania części i używać oprogramowania statystycznego do pomiaru wyników pomiarów. Do pomiarów biegów, krzywizn, powierzchni i części złożonych można stosować różne specjalne oprogramowanie pomiarowe.

5. Programowanie, informowanie położenia ruchu i dotykowego sterowania do systemu sterowania; Oprogramowanie pomiarowe może być programowane za pomocą zapisu pomiarowego i programowania offline w zależności od potrzeb użytkownika, który może być używany do automatycznego i dokładnego pomiaru i skanowania części wsadowych.

6. sprawozdanie z pomiarów wyjściowych; W oprogramowaniu pomiarowym operator może ustawić szablon zgodnie z potrzebnym formatem i wygenerować raport z testu.

7. Przesyłaj dane pomiarowe do określonej sieci lub komputera. Poprzez połączenie sieciowe komputer może przeprowadzać dane, wejście i wyjście programu.


W razie pytań lub porady prosimy o kontakt

E-mail: overseas@cmm-nano.com