Strona główna > Rozwiązania > Treści

Warunki środowiska CMM

Aug 24, 2016

Jak koordynować maszyna pomiarowa jest precyzyjne urządzenia pomiarowe, jego stan środowiska może mieć wpływ na jego dokładność pomiaru w pewnym stopniu, tak, że należy zagwarantować najlepsze warunki pracy.

1. temperatura wymóg wysokiej dokładności pomiaru

1.1 zakres temperatur: 20±2 ℃

1.2 zmiana temperatury: < 0,5 ℃/h; < 1 ℃ / 24h

1.3 Gradient temperatury: < 0,5 ℃/m

1.4 maszyna jest równoważenie temperatury czasu: > 48h

Uwagi: Dokładność maszyny zostaną osłabione, jeśli temperatura nie osiągnie standardowe wymagania.

2. wilgotność względna

Wilgotność środowiska pracy wpływa na maszynie w następujące dwa główne aspekty:

Wysoka wilgotność powietrza sprawia, że łatwy do rdzewieje części maszyn w sposób wpływający na maszyny robocze i życia; Niska wilgotność sprawia, że łatwo produkować statyczne tak, aby spowodować zły wpływ na działanie komputera i kontroli systemu. Odpowiednia wilgotność wynosi 45%-60%.

3. czystość

Jako statyczne i kurz mogą wpłynąć na maszyny pomiarowe, utrzymanie odporny na kurz i antystatyczne należy uznać do projektowania powierzchni gruntu i powierzchni ściany.

4. dopływ powietrza

Czyste i suche. Jego wilgotność wynosi mniej niż 15%

Zużycie powietrza: 50L/min

Ciśnienie powietrza: 6-10 bar

5. Zasilanie

AC 220V, 50Hz, 2.5KVA; wahania napięcia powinny nie dużej niż 5% Ocena napięcia; Nie używaj CMM z innych urządzeń elektronicznych wysokiej mocy razem, takie jak klimatyzacja, duplikowania maszyny, niszczarki, itp. W przypadku wystąpienia razem za pomocą ma zasadnicze znaczenie, proszę przyjąć izolowanie transformatora lub wysokiej częstotliwości Filtr szumów.

6. podstawy drgań wymóg

Wibracje frequency≤10Hz amplitude≤0.5 mm

10 Hz < wibracje frequency≤30 Hz amplitude≤1mm

Częstotliwość wibracji > 30 Hz amplitude≤3μm

7. pomost

W celu zagwarantowania systemu kontroli zasilania CMM i pc system niezawodność i stabilność pracy, powinien wyposażamy CMM z systemem uziemienia autentyczne i wiarygodne. System uziemienia należy projekt według lokalnych rzeczywisty stan i uziemienia rezystancji powinny być poniżej 4 ohm.

Gdy stan geologicznych jest zła, urządzenia uziemienia okrojona powinny zostać przyjęte, która składa się z blachy ocynkowanej płaskiej spawane i pokryte przez boisko do ochrony. Rezystancja uziemienia powinny być poniżej 4 ohm lub urządzenia uziemienia należy wydłużyć.


Prosimy o poinformowanie nas w przypadku dodatkowych pytań lub porady

E-mail:overseas@cmm-nano.com