Operacji przed rozpoczęciem CMM

Przyrząd pomiarowy 3D jest rodzajem precyzji pomiaru maszyny. Więc jego dokładność jest klucz, ale nie tylko dokładność rozstrzygane przez samą maszynę, takie jak ramki, sondy i tak dalej, również zostać podjęta decyzja przez środowisko naturalne i umiejętności operacyjnych. Poniżej znajdują się niektóre uwagi na temat działania przed rozpoczęciem CMM.

Szyny przetwarzania precyzji maszyny pomiarowe 3D jest wysoki, a jego odległość między łożyska powietrza jest mała. Jeśli ma kurzu lub innych zanieczyszczeń na prowadnicy, spowoduje gazu łożyska i przewodnik po kolei podstaw. Tak przewodnika należy czyścić za każdym razem przed uruchomieniem maszyny. Metalowe szyny powinny być czyszczone przetrzeć benzyną lotnictwa (120 lub 180 # benzyny), i przewodnik granitu powinny być czyszczone z bezwodnego alkoholu.

Pamietam, nie może dać żadnych smaru do gazu łożyska w trakcie konserwacji; Maszyna pomiarowa nawet jeśli nie będzie używany przez długi czas, należy również zachować skutecznego środowiska temperatury wilgotności. W związku z tym sugerują, aby przeprowadzać regularne klimatyzacja osuszanie aby zapobiec uszkodzeniu pomiarowych urządzenia w wysokiej temperaturze i wysokiej wilgotności środowiska;

Jeśli trzy pomiary współrzędnościowe maszyny nie jest używany przez długi czas, należy przygotować przed rozpoczęciem pracy: kontroli wewnątrz temperatury i wilgotności (do 24 godzin), w wilgotnym środowisku powinny być regularnie otwierać obudowy elektryczne sterowanie aby zapewnić płytka jest całkowicie suchy i uniknięcia szkody z powodu wilgotne, gdy nagłe ładowania. Następnie sprawdzić dopływ powietrza, zasilacz. To lepiej skonfigurować źródło Stabilizowane napięcie.

Prosimy o poinformowanie nas w przypadku dodatkowych pytań lub porady

E-mail:overseas@cmm-nano.com