Strona główna > Rozwiązania > Treści

Różne CMM Probe Quill

Jul 05, 2018

Istnieje wiele rodzajów współrzędnościowych sond maszyn pomiarowych , które są głównie podzielone na stałe, ręczne, obrotowe, ręczne, obrotowe automatyczne indeksowanie, automatyczne obrotowe automatyczne indeksowanie i uniwersalny system wykrywania.

1. Naprawione i ręcznie obracane pióro

Dla małych lub ręcznych maszyn pomiarowych współrzędnych , ręczny obrotowy typ jest odpowiedni, ponieważ nie ma specjalnych wymagań dotyczących kabli i obwodów. Te małe układy sond umożliwiają operatorowi łatwą zmianę położenia sondy podczas pomiaru elementów. Operatorzy muszą jedynie przeprowadzić kalibrację pozycjonowania podczas pomiaru danych, co znacznie skraca cykl testowy. Powtarzalność większości ręcznych pozycji obrotowych może osiągnąć 0,15 mikrona.

2. Naprawiono system Quill i Universal Detection

Uniwersalny system wykrywania wyposażony w maszynę pomiarową CNC jest bliski standardowej konfiguracji, ponieważ ma doskonałą wydajność i ogólność, w celu pomiaru złożonych części, szczególnie jest to najniższy schemat kosztów, który musi dotykać pomiaru części z innego kierunku. Aby zmierzyć skomplikowane części wymagające wielokrotnego trzpienia, ustalone pióro sondy nie może się obracać. Ze względu na niewielką przestrzeń maszyny pomiarowej ustalone pióro nie może się obracać, dlatego wiele rysików jest potrzebnych do pomiaru skomplikowanych części. Jednak przestrzeń zajmowana przez maszynę pomiarową jest mała i nie występuje błąd rotacji.

3. Ciągłe obracanie Quill

Trzy współrzędnościowe maszyny pomiarowe mogą zachować dokładność przedłużenia 600 mm. Ponieważ może obracać się w sposób ciągły, głęboki otwór może być wykryty w dowolnym kierunku i może być podłączony do sondy wyzwalającej.


Prosimy o kontakt z nami, jeśli masz jakieś pytania lub porady

Email: overseas@cmm-nano.com