Strona główna > Rozwiązania > Treści

Jak wybrać CMM? (JA)

Jun 12, 2017

Funkcja trójpoziomowej maszyny pomiarowej polega na szybkiej i dokładnej ocenie danych wymiarowych. Poniżej przedstawiono wprowadzenie sposobu wyboru CMM :

Trójstronna maszyna pomiarowa mierzy części obrabiane przy użyciu czujnika o nazwie sondy, uzyskane dane mogą być połączone z opisem artefaktu lub konkretną cechą artefaktu, na przykład otworem. Opisując te wymiary, łatwiej jest ustalić, czy artefakt lub funkcja jest zbyt kiepska. Informacje zawierają także wskazówki dotyczące korygowania aberracji w procesie produkcyjnym.

(JA)                    Niech maszyna do pomiaru współrzędnych odpowiada Twojemu zastosowaniu

Jeśli do twojej pracy potrzebna jest maszyna do pomiaru współrzędnych, jak najlepiej wybrać?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest potwierdzenie, jaki typ CMM potrzebujesz. W zależności od miejsca umieszczenia głowicy na maszynie pomiarowej istnieją trzy podstawowe typy: pionowy, poziomy i przenośny. W przypadku pionowej maszyny pomiarowej sonda jest zainstalowana na ramieniu pionowym, dokładność pomiaru jest większa niż w przypadku poziomej maszyny pomiarowej. Ponieważ typ mostu jest bardziej stabilny i ma mniej ruchomych części, co ma większą sztywność i stabilność. Pionowa trójstopniowa maszyna pomiarowa ma różne wymiary, można ją użyć do pomiaru kadłuba małego przekładni do skrzynki silnika, a nawet samolotów komercyjnych.

Poziome urządzenie pomiarowe jest instalowane sondą na osi poziomej. Są powszechnie stosowane do wykrywania dużych przedmiotów, takich jak karoseria.

Przenośna maszyna pomiarowa upraszcza pomiar artefaktów i zespołów, których nie można przenosić do urządzenia pomiarowego, przenośnego   Maszyna pomiarowa może być zainstalowana na artefaktie lub części montażowej lub nawet wewnątrz, co pozwala na pomiary przestrzeni wewnętrznej. Używanie przenośnych urządzeń może zaoszczędzić czas przenoszenia, transportu.

image.png


W razie pytań lub porady prosimy o kontakt

Email: overseas@cmm-nano.com