Strona główna > Rozwiązania > Treści

Jak wybrać oprogramowanie pomiarowe?

Jun 22, 2017

Oprogramowanie pozwala urządzeniu pomiarowemu spełnić potencjalny wymóg szybkości i dokładności.

Dzisiejsze oprogramowanie pomiarowe może osiągnąć ten poziom, nawet najbardziej złożone programy nie wymagają znajomości programowania komputerowego. Nowdays, oprogramowanie pomiarowe jest sterowane z menu, przypomina operatorowi, co musi zrobić, a nawet zaleca najbardziej prawdopodobną opcję.

 

Programy zawierają również statystyczne analizy procesów i funkcje sterowania. Oprogramowanie aplikacyjne do cienkościennych pomiarów części ułatwia pozycjonowanie i pomiar obrabianego przedmiotu, który zawiera krawędzie stopniowe, za pomocą nakrętek i śrub. W pełni funkcjonalny kontur sprawia, że urządzenie pomiarowe może pracować szybko i dokładnie potwierdzić złożone, nieelektryczne, nie-proste części obrabiane. Takie jak łopatki turbiny, wirnik sprężarki śrubowej, przekładnie, tłok, CAM i wał korbowy.

 

Pakiet roboczy soft gauge może graficznie skonstruować wskaźnik i wstawić elementy elementów za pomocą metod matematycznych w celu poprawienia wymiarów geometrycznych. Niektóre programy udostępniają takie moduły do pomiaru kształtów innych niż reguły, takich jak cienkie ściany i montaż z tworzywa sztucznego, przednia szyba i wydech. Zmniejsza to zapotrzebowanie na drogie stacjonarne liczniki. Inne moduły mogą wykonywać procesy optymalizacji 2-d i 3-d i mogą przeprowadzać porównania profilu.


image.png image.png


Standard transmisji danych jest opracowywany i powszechnie akceptowany przez przemysł, na przykład standard DMIS , który służy do zakończenia komunikacji z systemem CAD do Maszyna pomiarowa ; Początkowy graficzny standard wymiany (IGES) polega na zakończeniu wymiany danych z systemu CAD do systemu CAD. Taka funkcja sprawia, że funkcja pomiaru jest wystarczająca do wykorzystania w inżynierii odwrotnej. W tym momencie dane o produkcie pochodzą z pomiaru modułów lub części. Transmisja danych może być również przydatna przy opracowywaniu i pomiarach danych CAD. W odpowiedniej sytuacji, nawet w trybie offline, może przyczynić się do zmniejszenia ciężaru maszyny pomiarowej w produkcji masowej. W związku z tym, Wybór właściwego oprogramowania pomiarowego ma kluczowe znaczenie.

Nano Metrology przyjmuje światowej sławy oprogramowanie pomiarowe - Rational DMIS, który jest wizualizowany, wygodny i inteligentny. Pomoże Ci pracować z dużą wydajnością i upewnij się, że jakość produktów jest najlepszym wyborem do pracy.

 

W razie pytań lub porady prosimy o kontakt

E-mail: overseas@cmm-nano.com