Strona główna > Rozwiązania > Treści

Jak poprawić wydajność pracy CMM

May 22, 2017

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa (CMM) jako rodzaj precyzyjnego, ogólnego urządzenia pomiarowego ma dziesiątki lat rozwoju i jest coraz powszechniej stosowana w dziedzinie produkcji przemysłowej, coraz bardziej zwracają uwagę firmy produkujące produkty. Wprowadzenie funkcji CAD w oprogramowaniu pomiarowym powoduje przesunięcie CMM na nową wysokość.

CMM to rodzaj instrumentów o wysokiej precyzji, nieograniczony czas pracy, aby go chronić, potrzebujemy regularnie, aby utrzymać dostosowanie. Istnieje kilka głównych sposobów poprawy stopnia wykorzystania CMM:

surminS66_副本.jpg

A. Programowanie w trybie offline

CNC CMM poprawiła efektywność pomiaru partii, a poprzez programowanie danego elementu roboczego możemy zrealizować automatyczny szybki pomiar. Przed wprowadzeniem funkcji CAD specjaliści muszą zaprogramować odpowiednie rysunki, ta metoda jest stosunkowo złożona i wymaga wyższych wymagań dla operatorów. Jedynym sposobem na to jest użycie funkcji samouczącej programowania oprogramowania i automatyczne generowanie programu pomiarowego przy pomiarze artefaktów. Ten program może być wywołany automatycznie, gdy te same artefakty są mierzone ponownie. Ponieważ ta metoda jest łatwa, dlatego jest szeroko stosowana w przemyśle. Ale ponieważ programowanie nie może być uzależnione od konkretnego dzieła, istnieje wiele wad, które trudno pokonać. Jedną zaletą jest to, że oprogramowanie nie może opuścić środowiska sprzętowego, musimy stworzyć kompletny zestaw źródeł gazu, aby funkcja pomiaru normalnej pracy można zaprogramować, jest to bardziej skomplikowane. Inną zaletą jest to, że programowanie nie może być zaprogramowane bez elementu roboczego, dlatego należy poczekać, aż artefakt zostanie przetworzony przed jego zaprogramowaniem, co zmniejszy wydajność i wpływa na produkcję.

Po wprowadzeniu funkcji CAD w oprogramowaniu, ponieważ możemy wydawać programowanie w wirtualnym pomiarze offline opartym na modelu CAD, rozwiązuje powyższy problem. Niezależnie od tego, czy produkcja jest wykonywana, można uruchomić programowanie, gdy tylko wejdziesz do plików CAD rysunku do oprogramowania pomiarowego. Element roboczy można mierzyć, gdy tylko zostanie przetworzony, co znacznie poprawia efektywność produkcji.


W razie pytań lub porady prosimy o kontakt

E-mail: overseas@cmm-nano.com