Strona główna > Rozwiązania > Treści

Jak Dokonać pomiaru dokładniej

Jul 13, 2017

Podczas procesu testowania produktu, wielokrotnie testując ten sam program lub te same części, stwierdzono, że różnice w testowaniu danych są duże, wynik jest niezgodny lub różny od faktycznego stanu montażu, który wymaga sprawdzenia i analizy Kilka aspektów. Oto punkty.

A. Mocowanie i zaciskanie

Kiedy większość użytkowników dokonuje pomiarów części, uważają, że ciężar własny elementu roboczego może nie powodować zmiany położenia podczas pomiaru. Właściwie stół granitowy jest bardzo gładki, jeśli umieścisz przedmiot obrabiany bezpośrednio na stole, nastąpi przesunięcie pozycji z powodu środka ciężkości ruchu lub wibracji maszyny, co spowoduje zmianę zmierzonych wyników. Szczególnie, gdy dzieło jest małe lub lekkie.

Do testowania partii należy przyjąć naukową metodę ustalania, tj. 3 punkty poparcia dla lokalizacji i musi mieć niezawodne i wygodne miejsce, aby zapewnić dokładność powtórzeń zaciskania.

QQ图片20160114095903_副本.jpg

B. Wybierz właściwy rysik

1. Prawej średnicy kulki

Niektóre "puste kawałki" są bez obróbki mielenia lub obróbki burr. Ponieważ sam błąd jest duży, może również powodować dużą powtarzalność. W tym przypadku proponuje się wybrać dużą średnicę rysika i zebrać więcej punktów na charakterystykę, aby uzyskać stosunkowo średni efekt i uzyskać dobrą powtarzalność.

2. Rozsądna długość pióra

Długość i masa rysika i rozszerzenia mają duży wpływ na dokładność pomiarów i powtarzalność. Obciążenie sondy i czułość sondy (to jest również precyzja sondy pomiarowej) jest często parą sprzecznych wartości. Rysik i przedłużenie, które poza ładowaniem sondy mogą powodować zakłócenia w produkcji i skrócić żywotność sondy. Więc przy dłuższym rysunku wybierz odpowiedni większy ładunek przyssawek lub sondy pomiarowej.

3. Kalibracja sondy

Poprawność kalibracji sondy jest gwarantowana dokładnością pomiaru, zwłaszcza pozycją sondy i kalibracją sondy, aby sprawdzić dokładność pomiaru.

Podczas używania kuli iw przypadku większej dokładności pomiaru, w każdej z warstw należy zwiększyć punkty kalibracyjne; W przypadku złożonych charakterystyk powierzchni i krzywej musimy odpowiednio zwiększyć liczbę warstw kontrolnych.


W razie pytań lub porady prosimy o kontakt

E-mail: overseas@cmm-nano.com