Strona główna > Rozwiązania > Treści

Błąd pomiarowy CMM (II)

Jan 03, 2017

1. temperatura

Długość pomiaru błędu E i wykrywanie błędów R jest błąd zgodnie z warunkami określonymi przed dostawą, który znany również jako podstawowy błąd. Pierwszym krokiem warunków środowiskowych jest temperatura otoczenia. Temperatura środowiska wymagane jest w 20 ° C ± 2 ° C. środowiska temperatury wymaga nie tylko CMM, sam, ale także części badane być stabilne. Ze względu na Materiały metalowe, wpływ temperatura będzie produkować zęzach ciepło zimno kurczą, więc w różnych temperaturach, długość nie jest taki sam.

2.Efosforowego wilgotności

Wilgotność powinna być kontrolowana w ciągu 35 ~ 65% powszechnie, nie tylko wpływa na błąd pomiaru wilgotności, ale również będzie poważnie uszkodzenia części urządzeń elektrycznych CMM, itp. Zainstalować osuszacz w sali CMM i dopasować go do wilgotności środowiska. Jeśli wilgotność powietrza jest zbyt mały, który jest mniej niż 35%, jest konieczne w celu zwiększenia wilgotności jest nieco większa niż 35%.

3. ciśnienie

W przy użyciu warunków urządzenia do pomiaru współrzędnych, ciśnienie musi dotrzeć do określonej wartości. Ponieważ wszystkie łożyska powietrza CMM są łożyska gazu, niskie ciśnienie powietrza poważnie wpłynie na błąd pomiaru. Niektórzy użytkownicy zrozumienie to nie wystarcza, dopływ powietrza stacji sprężarki powietrza ogólne dostarczane przez fabryki, które prowadzą do powietrza jest bardzo stabilne.

4.Elektromagnetyczna

Wyposażenie elektryczne elektromagnetyczne wpływa w współrzędnościowych maszyn, ponieważ pole elektromagnetyczne zmieniło się wiele, który sprawi, że urządzenia do pomiaru współrzędnych produkuje przypadkowy błąd losowy. W związku z tym istnieje nie żadnych transformatorów iskra elektryczna obrabiarki, oporu częstotliwości, spawania łukowego, seam Spawacz jak silne pole elektryczne, pole magnetyczne i inne urządzenia w pobliżu współrzędnościowych maszynowni.

5. drgania

Jeśli ma jakiegoś źródła drgań, może to zrobić również błąd CMM, a jeśli źródłem drgań jest inny, różni się błąd. Wymaga w związku z tym, że nie istnieje żadne urządzenie wibracyjne, wykrawania maszyny i inne urządzenia silne źródło.

6. światła

Światło jest również kwestia temperatury otoczenia, która łatwo ignorowane przez ludzi, zwłaszcza bez ciepła środki zabezpieczające, w konfiguracji systemu, pomiaru Pokój zbudowany na rogu dwóch przylegających do siebie ścianach. Na słońcu to sprawi, że temperatura różnych w sali komputerowej, co spowoduje błąd pomiaru. Światła donand Pokój nr 39; t być zbyt blisko do jednej części urządzenia do pomiaru współrzędnych.


Prosimy o poinformowanie nas w przypadku dodatkowych pytań lub porady

E-mail:Overseas@CMM-nano.com