Strona główna > Rozwiązania > Treści

Zalety ręcznego, półautomatycznego i pełnego automatycznego CMM

Sep 22, 2016

Trzy współrzędne maszyny pomiarowe (CMM) są rodzajem maszyny pomiarowej, która może reprezentować geometryczny kształt, długość i obwód okręgu dzielącego się w przestrzeni kosmicznej. Można go podzielić na ręczny, półautomatyczny iw pełni automatyczny typ.

Półautomatycznym CMM, w porównaniu z automatyczną CMM, jest brak pełnej sondy automatycznej sondy . Jeśli mierzona jest część robocza zgodnie z programem, aby transformować sondę pod różnym kątem, należy użyć sztucznej transformacji.

Jeśli chodzi o dokładność, ręczna ręczna maszyna pomiarowa to czysta ręczna obsługa, więc błąd losowy jest czymś więcej niż automatycznym. Automatyczna maszyna do pomiaru współrzędnych, w porównaniu do półautomatycznego, w pełni zautomatyzowanego CMM, wyposażona jest w automatyczny system sterowania w momencie pomiaru, który może wykonywać pomiar partii poprzez programowanie. Więc w porównaniu do ręcznej trzy współrzędnościowa maszyna pomiarowa, rodzaj automatyczny znacznie poprawia skuteczność wykrywania.

Jeśli chodzi o cenę, typ ręczny, ponieważ nie ma systemu sterowania ruchem, więc cena jest stosunkowo niska. Ogólnie rzecz biorąc, typ ręczny ma duże wymagania wobec operatorów, tym większa liczba operatorów ma doświadczenie. Generalnie, jeśli ilość inspekcji jest niewielka, a dokładność nie jest wysoka, może wybrać ręczny CMM. Typ półautomatyczny ma pewne zalety w porównaniu z automatyczną CMM. Ale na sprawność pomiaru, w pełni automatyczna maszyna jest lepsza.

W razie pytań lub porady prosimy o kontakt

E-mail: overseas@cmm-nano.com