Strona główna > Rozwiązania > Treści

Zastosowanie maszyny pomiarowej współrzędnych w praktyce

Aug 03, 2017

Współrzędna maszyny pomiarowej obecnie jest nie tylko rodzajem laboratoryjnym przyrządem pomiarowym, ale jest szeroko stosowana w warsztatach obróbki skrawaniem i montażu. W przemyśle motoryzacyjnym CMM jest niezbędnym narzędziem do pomiaru jakości produktów i kontroli jakości. Zastosowanie maszyny pomiarowej współrzędnościowej w praktyce znajduje odzwierciedlenie w następujących aspektach:

1. Kontrola jakości produktu.

Ze względu na kształt przetwarzania produktu staje się coraz bardziej skomplikowane, coraz wyższa precyzja, CMM stopniowo staje się głównym urządzeniem kontroli jakości produktu. Jest używany do wydawania wszystkich kontroli wymiarów obróbki, aby zapewnić dostarczanie kwalifikowanych produktów do następnej procedury roboczej. W każdej procedurze przetwarzania, jeśli tylko nastąpi zmiana stanu, należy wysłać do wykrywania CMM, na przykład wymianę narzędzia, czas obróbki lub program. W przypadku bardzo złożonych części mechanicznych, tradycyjne oprawy już nie spełniają wymogu kontroli jakości, równocześnie przetwarzanie i projektowanie mierników staje się trudnym problemem ze względu na złożoność procesu przetwarzania, dzięki czemu urządzenie do pomiaru współrzędnościowego staje się głównym środkiem jakości kontrola.

东莞洄科.jpg

2. Zrozumienie stanu regulacji urządzenia.

Jeśli wyniki pomiarów wskazują na to, że przetwarzanie wielkości elementów jest usztywnione w kierunku jednej strony strefy tolerancji, oznacza to, że sprzęt nie jest przenoszony w najlepszy możliwy sposób, w razie konieczności możemy wyregulować wyposażenie lub oprawę.

3. Zrozumieć trend rozwoju procesu i wysłać sygnały ostrzegawcze do stanu produktów i wyposażenia.

Jeśli rozmiar części mechanicznej w jednym kierunku przesuwa się, wskazując zużycie narzędzia, dryf termiczny lub inne czynniki. Jeśli znaleziony przez pomiar parametrów geometrycznych błąd form jest coraz większy, pokazuje noże matowe, zwiększanie tarcia, przetwarzanie drgań, i tak dalej. Musimy więc przypomnieć odpowiednim pracownikom, aby we właściwym czasie zastosowali środki zaradcze.


W razie pytań lub porady prosimy o kontakt

E-mail: overseas@cmm-nano.com