Strona główna > Rozwiązania > Treści

Różnica między CMM i normalnego pomiaru, (I)

Oct 13, 2016

Wraz z rozwojem nowoczesnego przemysłu wymagania dotyczące kształtu części mechanicznych, stają się coraz bardziej skomplikowane, następnie również wymaga szybki i niezawodny metoda pomiarowa do współpracy.Trzech współrzędnych maszyn pomiarowych (CMM)jako rodzaj efektywne precyzyjnych przyrządów pomiarowych, które spełniają powyższe wymagania. Dlatego jest powszechnie stosowany w produkcji maszyn, produkcja oprzyrządowania, przemysłu elektronicznego, przemysłu lotniczego i Narodowej obrony. Szczególnie nadaje się do pomiaru części ciała, matryce, odlewania precyzyjnego, powłoka samochód, części silnika, CAM i samolotów typu ciała, które z miejsca zakrzywionych powierzchni części.

1. Pomiar geometryczny wielkość i kształt

Pomiar geometrii obrabianego rozmiar i kształt, konwencjonalnej metody zazwyczaj trzeba przeprowadzić samodzielnie. Zwłaszcza w przypadku pomiaru obrabianego kształtu ma wymaganiom obrabianego. To będzie kosztować znacznie więcej czasu niż faktyczna miara, takie jak podczas pomiaru płaskości w tablecie, musimy dopasować trzy punkty szybko powierzchni w tej samej wysokości co tabletki.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod CMM jednocześnie zmierzyć wielkość i kształt. Koordynują trzy pomiarowy maszyny Pozdrawiam mierzonego obiektu jako zbiór zestaw punktów. Zależności od mierzonego obiektu i inne wymagania zmierzyć numer z kolekcji kilka punktów zamiast mierzonego obiektu, poprzez obliczania do określenia wielkości i kształtu obiektu. Przed pomiaru obrabianego, przede wszystkim jest Kalibracja czujnika, aby wyeliminować wpływ błąd ze względu na zmianęwarunki środowiskowe. I następnie zgodnie z podstawą projektu artefakty lub proces odniesienia, musimy szukać układ współrzędnych obrabianego. Istnieje wymóg mocowania obrabianego i dostosować, musimy zachować obrabianego pozostają stabilne.


Prosimy o poinformowanie nas w przypadku dodatkowych pytań lub porady

E-mail:Overseas@CMM-nano.com