Strona główna > Rozwiązania > Treści

Różnica między CMM i normalnego pomiaru (II)

Oct 17, 2016

Błąd stanowisko wiąże się z rzeczywistą ilość czynników na zmiany elementów mierzony. Jako wskaźnika rzeczywiste części ma również kształt błąd, więc trzeba symulować benchmark elementów w konwencjonalnych pomiarów, które zazwyczaj używają powierzchni tyle kształt.

Podczas korzystania ztrzech współrzędnych maszyny pomiarowe, musimy zmierzyć kilka punktów współrzędnych obrabianego, a następnie błąd równoległego może być obliczony przez komputer. Dokładność pomiaru zależy od dokładności CMM, to nie ma nic wspólnego z artefakty miejsce, więc go bardziej zbliżone do rzeczywistych sytuacji części testowany.

Pomiar powierzchni można podzielić na dwa rodzaje: jeden jest teoria mierzone jest znany kształt powierzchni, następnie oceny rzeczywistej powierzchni, w rzeczywistości często wymaga pomiaru zakrzywiony profil powierzchni błędu; Druga jest teoria zakrzywionych powierzchni kształtu jest nieznany, według rzeczywistych danych pomiarowych, dopasowanie powierzchni teorii. Konwencjonalna metoda jest głównie dla pierwszego rodzaju pomiaru.

Podczas pomiaru za pomocą CMM musimy tylko umieścić części, które mają być testowane na workbench, pozycjonowanie poprawne i wyrównanie, zmierzyć kilku punktach w pomiar ręczny tryb i porównać wartości zmierzone z kontur teoretyczny.

Konwencjonalne metody pomiaru ma nie tylko słaba powtarzalność, ale niskie mierzenia efektywności. Trzech współrzędnych maszyny pomiarowe jest trudniejsze do opanowania niż konwencjonalne przyrządy pomiarowe, ale można zmierzyć rozmiar geometrii i kształt w tym samym czasie. W pozycji błąd pomiaru nie trzeba używać dodatkowego urządzenia do symulacji benchmark. Ponadto jest CMM zWysoka dokładność pomiarui pomiaru efektywności, co jest koniecznością w produkcji test jakości.


Prosimy o poinformowanie nas, jeżeli jakieś quesrions lub porady

E-mail:Overseas@CMM-nano.com