Strona główna > Rozwiązania > Treści

Funkcja i znaczenie pomiaru trójwymiarowego

Jul 19, 2018

Od lat 60. XX wieku przemysł osiągnął wielki rozwój. Wraz z rozwojem maszyn do produkcji przemysłowej, przemysłu samochodowego, lotniczego i elektronicznego, rozwój i produkcja różnych rodzajów złożonych zastosowań wymaga zaawansowanej technologii testowania i instrumentów, które obejmują trzy współrzędnościowe maszyny pomiarowe, a technologia pomiaru 3D powstaje w historycznym momencie, a szybki rozwój i ulepszenie.

Pojawienie się współrzędnościowej maszyny pomiarowej jest kamieniem milowym w przejściu od przyrządu pomiarowego z klasycznego ręcznego sposobu do nowoczesnej automatycznej technologii testowania. Współrzędnościowa maszyna pomiarowa odgrywa ważną rolę w technologii pomiaru 3D w następujących aspektach:

  1. Pomiary wymiarów galerii kół o złożonym kształcie są rozwiązywane, np. Średnica otworu i położenie otworów w częściach karoserii, łopatach i przekładniach, samochodach i samolotach itp.

  2. Poprawiono dokładność pomiaru 3d. Obecnie jednoosiowa precyzja precyzyjnej maszyny do pomiaru współrzędnych może osiągnąć długość mniejszą niż 1um, a dwuwymiarową dokładność przestrzenną większą niż 1 ~ 2um. W przypadku trójosiowej maszyny pomiarowej używanej w wykrywaniu warsztatowym dokładność pomiaru każdej osi można osiągnąć 3 ~ 4um.

  3. Rozwój automatycznej technologii produkcji jest promowany, ponieważ współrzędnościowa maszyna pomiarowa może tworzyć linię produkcyjną lub elastyczny system produkcyjny z obrabiarką CNC i centrum obróbkowym.

  4. Dzięki ciągłemu rozwojowi automatyzacji poprawiono efektywność pomiaru współrzędnościowej maszyny pomiarowej.