Strona główna > Rozwiązania > Treści

Wpływ wynik kalibracji, spowodowane przez inspekcję sondy CMM

Sep 01, 2016

System sondy jest kluczową częścią trzech współrzędnych machine(CMM) pomiarowego, który jest wykorzystywany głównie do pomiaru powierzchni obrabianego. I ma zamknięte relacji z pracy wydajności i precyzji trzech współrzędnych maszyny pomiarowe. W przypadku, gdy istnieje nie zaawansowane głowica pomiarowa, istnieje nie wybitne funkcje CMM.

Kalibracja sondy CMM ma dwa główne cele: otrzymać odszkodowanie średnica ruby rysika i ustanowienia relacji między innym kątem dokładnego pomiaru rysika. Dokładność kalibracji sondy bezpośrednio wpływa na dokładność kalibracji. W kalibracji sondy trzech współrzędnych geodeta pomiarowy maszyny należy zwrócić uwagę na problem wykonaj:

1. Wybierz odpowiedniego pomiaru rysika i rozszerzenie, ogólne Użyj rysika 4 * 30 bez rozszerzenia. Mocno zainstalować rysika i kula, przetrzyj rysika i kula przez bezwodnego alkoholu.

2. po kalibracji sondy, weryfikacji dokładności kalibracji sondy powinny odbywać się, odchylenie Uprawomocnienie program lub znane przez oprogramowanie, z nie więcej niż 30 mm pierścień miernik i gage bloku tworzą kompletny zestaw sprawdzania poprawności.

3. pomiaru prędkości Kalibracja czujnika powinien być trzymany rezygnować szybkość kalibracji dokładności. Szczególnie dla tych, używany przez długi czas lub często, kiedy prędkość pomiaru Kalibracja czujnika jest inny średnica odszkodowania i kulką rubinową średnica będzie inny.

4. Jeśli wyniki kalibracji sondy stwierdzono, że błąd formularza jest większy, należy rozważyć, czy spowodowane przez następujące przyczyny lub nie: po pierwsze, sondy lub kula nie jest wytrzeć, należy przetrzeć czystą po wyboru ponownie; Po drugie głowica jest zbyt stary, powinny być zastąpione; Po trzecie prostość szyny prowadz cej ma wielkie zmiany, powinny być sprawdzane przez dokładność kalibracji przemieszczenie; Dalej Poduszka powietrza jest zablokowany, należy terminowo oczyścić i dostosowane. Jeśli stwierdzono, że średnica nie jest normalne, należy rozważyć czy nie wycierać czysty lub kula średnica wejścia jest normalne.


Prosimy o poinformowanie nas w przypadku dodatkowych pytań lub porady

E-mail:overseas@cmm-nano.com