Strona główna > Rozwiązania > Treści

Wpływ temperatury i wilgotności na CMM

Sep 07, 2016

Normalna temperatura robocza trzech współrzędnych machine(CMM) pomiarowy jest 20 ℃±2 ℃, i wilgotności 40-70%. Temperatura CMM wzrasta od dołu do góry, i temperatura zmienia się w każdej chwili. Więc różnica każdej osi kraty temperaturą a temperaturą części będą miały wpływ na trzech współrzędnych pomiaru dokładność pomiaru maszyny. W rzeczywistości Jeśli wilgotność powietrza jest zbyt duży, to będzie źle korodują ruchomy blok i niektóre składniki klucza podstawowego pomiaru maszyny, które zadają obrażenia instrumentu. Więc my, o ile to możliwe, aby zapewnić wewnątrz temperatury i wilgotności można sterować w normalnym zakresie, tak aby poprawić dokładność trzech współrzędnych maszyny pomiarowe.

 NANO Metrology is a manufacturer of Precision measuring machine

Trzech współrzędnych maszyna pomiarowa jako rodzaj, precyzyjnych przyrządów pomiarowych, terminową można przedłużyć żywotność maszyny, można zagwarantować dokładności i zmniejszyć awaryjność.

Trzech współrzędnych maszyny pomiarowe jest ściśle do środowiska, więc wymagane jest, aby ściśle kontrolować temperaturę i wilgotność.

Łożyska gazu CMM jest nigdy nie nosić struktury w teorii, ale jeśli zasób powietrza nie jest czyste, oznacza to, że z oleju, wody lub zanieczyszczeń, które mogą powodować gaz łożysko blokują, bardziej poważnie gaz łożysko i pływające szyna podstaw. Więc powinniśmy regularnie sprawdzać powietrze maszyny i Spuścić wodę, regularnie czyścić filtr i olej woda separatora. Źródło powietrza również należy zwrócić uwagę na sprężone powietrze sprężarki lub gazu z gasholder również należy regularnie sprawdzać.


Prosimy o poinformowanie nas w przypadku dodatkowych pytań lub porady

E-mail:overseas@cmm-nano.com