Strona główna > Rozwiązania > Treści

Wpływ temperatury na CMM

Sep 06, 2018
  1. Temperatura otoczenia współrzędnościowej maszyny pomiarowej . Ponieważ temperatura w maszynowni stopniowo wzrasta od dołu do góry, a temperatura zawsze się zmienia, temperatura siatki i temperatura części każdej osi wpływa na dokładność pomiaru maszyny. Dlatego przy używaniu maszyny pomiarowej konieczne jest utrzymywanie możliwie jak najbardziej stałej temperatury w maszynowni. Ponieważ urządzenia elektryczne, komputery i personel są źródłami ciepła, planowanie powinno być wykonane z wyprzedzeniem podczas instalowania sprzętu, aby utrzymać źródło ciepła z dala od maszyny pomiarowej. Aby zachować wysoką dokładność pomiaru, należy ściśle zarządzać środowiskiem użytkowania.

  2. Wpływ kierunku wiatru klimatyzatora na temperaturę maszyny pomiarowej. Maszyna pomiarowa w pokoju lepiej wybrać częstotliwość konwersji klimatyzacja klimatyzacja, ze względu na konwersję częstotliwości klimatyzacja regulacja temperatury i dobrej wydajności regulacji, można osiągnąć zakres +/- 1 ℃ kontroli temperatury. Pozwól, aby wiatr był wdmuchiwany do głównej pozycji wewnętrznej, nie może być wydmuchiwany bezpośrednio do maszyny pomiarowej, nie może również pojawić się na maszynowni z jednej strony jest jednocześnie gorący, chłodny, niech kierunek wiatru, jak to możliwe, w celu utworzenia dużego krążenia, utrzymuj temperatura wewnętrzna równomiernie.

    东莞洄科.jpg

  3. Wpływ czasu przełączania klimatyzatora na temperaturę maszyny pomiarowej. Podczas korzystania z maszyny pomiarowej nieuzasadnione jest włączanie klimatyzatora i wyłączanie go natychmiast po użyciu, ponieważ klimatyzator będzie włączany i wyłączany w sposób ciągły, a temperatura urządzenia pomiarowego będzie niestabilna, więc dokładność zostanie zmniejszona. Najlepiej utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu maszynowym przez 4 godziny przed pomiarem.

  4. Wpływ struktury maszynowni na temperaturę maszyny pomiarowej . Ponieważ pomieszczenie maszyny pomiarowej musi utrzymywać stałą temperaturę, więc pomieszczenie maszynowni powinno przyjąć środek ochrony cieplnej, zmniejszyć straty temperatury w miarę możliwości, możemy przyjąć okno dwuwarstwowe, wybór i wielkość pomieszczenia odpowiednią klimatyzację


Prosimy o kontakt z nami, jeśli masz jakieś pytania lub porady

Email: overseas@cmm-nano.com