Strona główna > Rozwiązania > Treści

Wprowadzenie struktury CMM

Dec 21, 2017

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa uproszczony, jak CMM, odnosi się do mierzalnego w zakresie przestrzeni 3D, może obliczyć wszystkie rodzaje kształtu geometrii według danych punktów zebranych przez sondę pomiarową i wyliczonych za pomocą systemu oprogramowania. Współrzędnościowa maszyna pomiarowa to nowy typ wysokowydajnych precyzyjnych przyrządów pomiarowych do wymiarowania 3D, opracowany w latach 60. XX wieku, z jego wysoce precyzyjną elastycznością i doskonałymi możliwościami cyfrowymi, stał się ważnym środkiem nowoczesnego projektowania, rozwoju, produkcji, przetwarzania i wytwarzania oraz zapewnienia jakości. Zgodnie z klasyfikacją struktury można ją podzielić na ruchomą konstrukcję mostu, stałą konstrukcję mostu, konstrukcję gantry, konstrukcję wspornikową, poprzeczną konstrukcję ramienia ramienia i tak dalej.

Ruchoma konstrukcja mostu: jedna z najczęściej stosowanych form konstrukcji, jej struktura jest prosta i zwarta, sztywna i ma więcej otwartej przestrzeni. Element jest zamontowany na stałym stole roboczym, więc ciężar obrabianego elementu nie ma większego wpływu na ogólne dynamiczne działanie maszyny pomiarowej, a względna nośność jest większa. Ale oś X tego rodzaju konstrukcji znajduje się po stronie mostu, ugięcie powoduje większy błąd abbe, więc w porównaniu do stałego mostu, dokładność będzie nieco niższa.

MICROok_副本.jpgQQ截图20171221140538.jpg

Naprawiono konstrukcję mostu: najważniejszą różnicą między mostem stałym mostem a ruchomą maszyną współrzędnościową jest most nieruchomy, bezpośrednio połączony z dnem podstawy, skala osi X i centralny mechanizm napędowy zainstalowany w poniższej tabeli, stół warsztatowy poruszany wzdłuż podstawa szyny prowadzącej. Jego główne komponenty mają dobrą stabilność ruchu i mały błąd ruchu, który jest odpowiedni do pomiaru wysokiej precyzji, ale pojemność stołu jest niewielka, a struktura nie jest dobrze otwarta, głównie w bardzo precyzyjnych modelach średnich i małych.

Konstrukcja bramowa: ruchome części tylko belki, sztywność całej konstrukcji, zakres pomiarowy CMM jest większy również może zagwarantować dokładność pomiaru, odpowiednie dla dużych modeli, wadą jest to, że filar ogranicza załadunek i rozładunek części, jeden kierowca przyniesie większe abbe error, a tryb dwustronnego napędu jest stosunkowo złożony.

Konstrukcja konsolowa: prosta konstrukcja, ma bardzo dobrą otwartą strukturę, ale gdy karetka na wsporniku Y wykona ruch, dokona zmiany odkształcenia wspornika, więc dokładność pomiaru nie jest wysoka, zwykle używana do pomiaru dokładności nie jest zbyt wysoka, mała trzy współrzędnościowa maszyna pomiarowa .

Poprzeczna konstrukcja słupów ramienia: znana również jako ramię poziome typu CMM, które jest szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym. Jego konstrukcja jest prosta, wymiar również może być większy, ale ponieważ poprzeczne ramię jest wyciągnięte, spowoduje większe odkształcenie, dokładność pomiaru nie jest wysoka, zastosowanie w średnim, dużym modelu.


Prosimy o kontakt z nami, jeśli masz jakieś pytania lub porady

Email: overseas@cmm-nano.com