Strona główna > Aktualności > Treści

PORÓWNANIE Z MIERNIKA ORAZ CMM

Jul 19, 2016


Miernik jest specjalne narzędzie produkowane do kontroli wszelkiego rodzaju wielkości mechanicznych przez przedsiębiorstwo produkcji przemysłowej, która nadaje się do masowej produkcji produktów, takich jak auto części, aby zastąpić profesjonalnego pomiaru narzędzi takich jak zaciski, podłącz miernik, umieść miernik, itp. Można dokonać następujących środków: klucz funkcje wykrywania, charakterystyczna linia wykrywania, funkcjonalny otwór wykrywania, wykrywanie obszar dużych deformacji podczas procesu montażu, montaż prototypu, na wczesnym etapie funkcja dopasowania wykrywanie i tak dalej. CMM należy do rodzaju precyzyjne narzędzie pomiarowe, prawie wszystkie części może być mierzona, również tym dokładność miernika potrzebują wsparcia CMM. CMM jest swego rodzaju powszechnie stosowane przyrządy pomiarowe, ale CMMs są na ogół nie nadaje się do pomiarów on-line. Istnieją pewne różnice, które są poniżej.

1. kosztów. Jednorazowa inwestycja miernika jest mniejsza niż w przypadku CMMs, ale myśleć w perspektywie długoterminowej, koszt CMM jest niższy niż koszt miernika. Miernik pomiaru trzeba zrobić modele wszystkich mierzonych obiektów, koszt jest bardzo wysoki. I CMM, w połączeniu z elastyczne mocowanie ma zalety koszt w dłuższej perspektywie, choć inwestycja początkowa jest większy i niektórych codzienna konserwacja kosztowała.


2. elastyczne. Miernik jest rodzajem sprzętu dla części lub złożenia specjalnego pomiaru, w większości nie są elastyczne. CMM, w połączeniu z elastycznych osprzętu można zmierzyć prawie wszelkiego rodzaju części, elastyczność jest bardzo dobry.


3. wygodę pomiaru. Wygody miernik jest bardzo dobry, który po prostu trzeba umieścić części w mierniku. CMM, w połączeniu z elastycznych osprzętu, który trzeba części nieruchomych, ustalenia układu współrzędnych, program, itp., ale do pomiaru wygody, ramię przenośne maszyny spełniają znacznie wygodę pomiaru.


4. dokładność. Dokładność mocowania jest ogólnie ±± 0,150,2 mm. Jeśli z noniuszem, poziom dokładność do ± 0,1 mm. CMM dokładność może osiągnąć poziom micron zasadniczo.