Strona główna > Aktualności > Treści

Powody, dla których towary utknęły przy brazylijskim (II)

Jan 12, 2017

3. MAPA

Ministério da Agricultura, Pecuária e Abastecimento, będący portugalskiemu Ministerstwem Rolnictwa, Hodowli i Dostarczania, MAPA, jest agencją regulacyjną odpowiedzialną za nadzorowanie importu produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Podobnie jak w przypadku produktów zdrowotnych lub importu kosmetyków, przywóz takich towarów podlega licencjonowaniu na przywóz, które jest wymagane do oczyszczenia towarów w brazylijskich organach celnych.

Firma importująca towary pochodzenia zwierzęcego i roślinnego musi być zarejestrowana w MAPA. Aby zarejestrować się, należy przedstawić SIF następujące dokumenty, Federalną Inspekcję:

• Kopia Statutu

• Kopia karty CNPJ

• Rejestracja Formularza Firmy

• Deklaracja importera odpowiednich warunków przechowywania produktu

Obowiązkiem agentów SIF jest również nadzorowanie, czy przywóz towarów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego był legalny. Czynniki te zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie wymogów sanitarnych, ponieważ mogłyby zagrozić brazylijskim sektorom zajmującym się zwierzętami i warzywami.

Przedmiotem kontroli MAPA są również opakowania lub palety dostarczone z towarem. Podczas transportu towarów w drewnianych pudełkach będzie wymagany certyfikat fumigacji lub certyfikat obróbki cieplnej.

4. Inmetro

Firma Inmetro wymaga, aby niektóre produkty, które można znaleźć w tym artykule, uzyskały certyfikat w celu wprowadzenia ich do obrotu w Brazylii, a te same przepisy są nakładane na importowane towary. W takim przypadku produkt musi być poświadczony przez:

• Zagraniczna agencja regulacyjna, która została uznana przez Inmetro

• Inmetro, po przybyciu do Brazylii

Dla wszystkich produktów podlegających obowiązkowi certyfikacji przez Inmetro potrzebna jest specjalna licencja, aby je importować. We wszystkich przypadkach występujących w rozporządzeniu nr 354 firmy Inmetro należy zwrócić się z Inmetro do Declaração de Liberação para Importação de Produtos, portugalskiego w sprawie deklaracji uwolnienia produktów importowanych.

5. Audytor skarbowy Brazylijskiego Dochodu Federalnego

Receita Federal Do Brasil, czyli Brazylijskie Dochody Federalne, jest odpowiedzialna za egzekwowanie przepisów celnych. W tym celu kontroler podatkowy Brazylijskiego Urzędu Skarbowego może również nadzorować przywóz dowolnego towaru do Brazylii iw ten sposób może wykorzystać wszelkie towary, jeśli zrozumieją, że coś jest nie tak z sposobem obchodzenia się z towarem, zwłaszcza w Lądowania, nawet jeśli dokumenty przedstawione przez importera były w porządku.


Uwaga: artykuł repost z firmy Realogistics

Http://www.realogistics.com/index.html